Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Polityka prywatności.

Wielokrotny mistrz Świata i Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych i bezśnieżnych  oraz w bikejoringu. Przygodę z rowerem rozpoczął w 1992 roku, a w latach 1995-2000 tworzył i organizował Harpagan extremalny maraton rowerowy na orientację. Pracował jako alpinista, płetwonurek, szkolił adeptów wspinaczki i prac wysokościowych. A z psami zaprzęgowymi   pracuje od 2001 roku, pod jego skrzydłami szkoli  się młodzież w sportach zaprzęgowych i  w kolarstwie. Podróżuje po całym świecie ze swoim psim zaprzęgiem startując na zawodach najwyższej rangi, jest również uznanym trenerem, prowadzi seminaria i szkolenia dla zawodników za granicami Polski i Europy. Obecnie posiada 13 psów zaprzęgowych, każdy jego pies ma sportową emeryturę w jego  kennelu, najstarsze mają 16 lat i cieszą się doskonałym zdrowiem.

 

Bikejoring- to jedna z dyscyplin sportu zaprzęgowego, gdzie na dystansie 5-7km kolarz górski jest wspomagany siła psa zaprzęgowego, razem potrafią osiągać prędkości średnie w terenie do 40km/h a maksymalnie do 50km/h. Pies reaguje tylko na słowne komendy kolarza i jest zaprzęgnięty do roweru za pomocą liny 2-3 metrowej elastycznej.